De politie van Gelsenkirchen is een onderzoek gestart naar fans van 1.FC Köln. Tijdens de wedstrijd tegen Schalke 04 zouden zij met bekers gevuld met poep en urine naar supporters van de tegenpartij hebben gegooid.
Schalke won de wedstrijd met liefst 5-1. Uit onvrede met de slechte prestatie van hun eigen team, begonnen de fans van Köln zich te misdragen.
Voorzitter Wolgang Overath van de Bundesligaclub reageerde geschokt. ‘Dit zijn geen voetbalfans. Het gaat deze mensen helemaal niet om de sport, ze hebben niets in een stadion te zoeken.’
De politie maakt bij het onderzoek gebruik van videobeelden die in het stadion werden gemaakt. Bij Schalke speelde Klaas-Jan Huntelaar een hoofdrol door drie keer te scoren.
