Duitse Regionalliga Nord | 24-04-2013 – 15:00 | MEP-Arena, Meppen | Eindstand: 1-2
Na wedstrijdbezoeken in de Bundesliga, tweede Bundesliga en derde Bundesliga, gaan we vandaag nog lager het Duitse voetbal in namelijk SV Meppen – FC Sankt Pauli II in de Regionalliga Nord. In een ijskoude MEP-Arena versloeg het tweede elftal van FC Sankt Pauli de thuisploeg met 1-2 tot vreugde van een handje-vol meegereisde Sankt Pauli fans die zich in het uitvak aan de bosrand bevonden. Toch was het SV Meppen dat al na 3 minuten spelen op voorsprong kwam, maar de bruin-witten maakten al voor rust gelijk. Na rust was het FC Sankt Pauli dat de betere ploeg was, maar kon niet scoren omdat de grensrechter het nodig vond om zich warm te houden door meerdere aanvallen af te vlaggen. Toen hij dan een keer niet vlagde kon Sankt Pauli scoren en pakte het de voorsprong. Deze voorsprong werd niet verspeelt ondanks de pogingen van SV Meppen om nog gelijk te maken.
Dit weekend was er interlandvoetbal dus helaas geen Feyenoord. Dan maar naar de Regionalliga Nord (4e niveau) in Duitsland dachten twee leden van Cabras Feliz.
De enige wedstrijd die in die competitie doorging was SV Meppen tegen het tweede van FC Sankt Pauli, keuze was dus niet heel moeilijk.
Onderweg naar Meppen stoppen we eerst bij het Eintracht-Stadion, ook bekend als Stadion Am Heideweg, van Sportverein Eintracht Nordhorn.
Een club die tot voorheen uit kwam in de Oberliga Niedersachsen (5e niveau van Duitsland), maar in februari 2012 ging de club failliet en werd het uit de lopende competitie gezet.
Stadion met een capaciteit van 7500 man.
Onze volgende stop is bij het Emslandstadion van TuS Lingen.
Dat is een voetbalclub uit Lingen in de Duitse deelstaat Nedersaksen. De vereniging werd op 10 april 1910 opgericht. Het eerste elftal speelt in de Bezirkliga West 3 in het Duitse voetbal.
Het stadion heeft met 1 tribune een capaciteit van 7.500.
We houden het snel voor gezien en gaan op naar Meppen.
…
Eenmaal in Meppen aangekomen…
Parkeren we onze auto in de woonwijk achter het stadion.
Je kan de stadionlampen al zien.
Dan gaan we maar eens opzoek naar de ingang van de MEP-Arena de thuishaven van SV Meppen.
Stop Redbull, in de naam der voetbal.
Bushalte is nog uit de tijd dat het stadion Vivaris Arena Emsland heette.
We komen aan bij de ingang van het stadion van SV Meppen. Niet de orginele naam van de club, de club werd op 29 november 1912 opgericht als Amisia Meppen en fusioneerde in 1920 met Männer-Turnverein Meppen en werd zo TuS Meppen. In 1921 werd de voetbalafdeling van de sportclub zelfstandig en noemde zich SV Meppen 1912.
De club was vooral actief in de 3de en 4de klasse alvorens eind jaren 80 te promoveren naar de 2. Bundesliga, daar kon de club 11 jaar standhouden. Later degradeerde de club echter. In 2011 promoveerde Meppen naar de Regionalliga Nord, waar ze op de dag van vandaag nog in spelen.
We zoeken de tribune op waar we vandaag plaats willen nemen, helaas is het stadion nog gesloten.
Eenmaal binnen houden we een korte pre match drinking session voordat…
…we naar de wedstrijd SV Meppen – FC Sankt Pauli II gaan kijken. Voor 8 hele euro’s.
In het ijskoude stadion breekt gelukkig de zon door.
Toch zoeken we maar even de warmte van de fanshop op. Waar deze prachtige badge ligt! De verkoper in de fanshop ziet onze bewondering voor de badge en besluit hem aan ons cadeau te doen.
Beide teams lopen zich warm…
Wat ook wel nodig is vandaag. Tempratuur in het stadion is dan wel 0 graden, maar de gevoelstempratuur is -10 graden.
Ons uitzicht van vandaag.
Dit mocht vandaag niet ontbreken natuurlijk.
Steeds meer mensen nemen plaats op de tribunes, maar echt vol is het niet.
Ook enkele FC Sankt Pauli aanhangers in het uitvak aanwezig.
Als de klok 15:00 uur slaat, betreden de beide teams het veld.
Vlaggen aan Meppen kant.
En zo ook aan Sankt Pauli kant.
De wedstrijd is nog maar nauwelijks begonnen en Meppen komt al op een 1-0 voorsprong.
Ook zij zijn stomverbaasd.
Erg snel doelpunt, sommige waren nog bezig met hun bestelling bij een eetkraam.
Na het snelle doelpunt verwachten we heel wat, maar het valt tegen en er gebeurt weinig tot niets.
Zien ook zij.
Voor rust nemen we al plaats in de kantine om op te warmen.
En als we onze eerste slok nemen, scoort Sankt Pauli de gelijkmaker.
In de tweede helft moet het dan gebeuren tussen de nummers 13 en 14 van de Regionalliga Nord.
Maar voor Sankt Pauli is het moeilijk om te scoren, want zodra ze de middellijn over zijn vlagt deze grens voor buitenspel.
In de tweede helft staan twee SV Meppen fans, met waarschijnlijk een stadionverbod, anti-Sankt Pauli leuzen te roepen vanuit het bushokje voor het stadion.
Spelers trekken zich daar niets van aan en als de grensrechter dan een keer niet zijn vlag opsteekt is het ook gelijk 1-2 voor de bruin-witten.
In de slotfase is het alles of niets voor de thuisploeg en krijgt het een aantal kansen, maar telkens staat de keeper van Sankt Pauli in de weg.
De bushok-hooligans hebben koers gezet richting het uitvak. Veel rennende agenten en stewards, weinig actie.
De scheids fluit na 90 minuten voetbal af en FC Sankt Pauli II passeert SV Meppen op de ranglijst.
Wij houden het voor gezien in Meppen…
En gaan naar huis. Wat voor vele een kansloos dagje lijkt, was voor ons toch weer een aangenaam reisje.
Over de grens pissen we het Duitse bier onze blazen uit.
Na enkele uurtjes rijden komen we weer thuis.
Waar we onder het genot van wat te eten terugblikken op onze eerste Regionalliga wedstrijd.
Foto’s via Timo On Tour.